دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

بررسی دو رای اخیر هیات عمومی دیوان عدالت اداری

“کانون وکلا مجوزی برای افرادی غیر از وکلای دادگستری برای تاسیس موسسه حقوقی صادر نمی‌کند”

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها صنفی

اخبار کانون‌های وکلای دادگستری (آبان ماه)

نشست کانون‌های وکلای دادگستری غرب

نشست منطقه‌ای کانون‌های وکلای دادگستری غرب کشور یکم و دوم آبان‌ماه با حضور رؤسا، نواب رئیس و نمایندگان هفت استان همدان،کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری،کردستان، ایلام و مرکزی در همدان برگزار شد. شرکت‌کنندگان این نشست با تأکید بر سخنان رئیس قوه قضاییه مبنی بر اینکه جذب بی‌رویه وکیل موجب فساد می‌شود، نسبت به فشارهای سازمان‌یافته با هدف تزلزل نهاد وکالت اعتراض کردند.

همچنین درباره ایجاد رویه واحد در رسیدگی به شکایات واصله از ناحیه اشخاص نسبت به وکلا؛ یکنواخت‌سازی آموزش وکلا و کارآموزان و بررسی قانون صندوق حمایت و تأمین حقوق وکلا تصمیم‌گیری شد. همچنین کانون وکلای دادگستری کرمانشاه به‌عنوان میزبان بعدی این نشست انتخاب شد.

 

جلسه هیأت عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز

جلسه هیات عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز روز ۱۹ آبان برگزار شد و دکتر عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، گزارش عملکرد دوره سی‌ام هیات مدیره این کانون را ارائه داد.

«کیان کانون وکلا و نحوۀ حفظ استقلال آن در مقابل هجمه‌های وارده»؛ «هیأت‌مدیره و اداره آن»؛ «وضعیت مالی، اداری و استخدامی کانون وکلا» و… بعضی سرفصل‌های این گزارش بودند.

از موارد جالب توجه گزارش همچنین می‌توان به این مطالب اشاره کرد:

دستگیری باند جعل تمبر و پروانۀ وکالت که چند میلیارد تومان به کانون وکلا زیان مالی وارد ساخته بود و نیز تصمیم بر انحلال مرکز علمی‌کاربردی کانون و تبدیل آن به مرکز آموزشی و ‌پژوهشی کانون وکلا.

دیدار نمایندگان کانون مرکز با رئیس قوه قضائیه

بر اساس اعلام «عیسی امینی» در نشست گزارش عملکرد دوره سی‌ام هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، وی به همراه دو نفر دیگر از اعضای هیأت مدیره در اواسط آبان به دیدار حجت‌الاسلام رئیسی رفته است. گرچه زمان و جزییات این دیدار مشخص نیست اما مسئله استقلال وکلا و مشکلات پیش‌روی کانون‌ها در این زمینه، از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه بوده که به گفته عیسی امینی، رئیس قوه قضائیه نظر قاطع بر بقای کانون وکلا، حمایت از استقلال آن داشته است.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا محمد مصدق، معاون حقوقی قوۀ قضاییه، موضوع مطرح‌شده را پیگیری کند.

 

همایش دادستان‌های کانون وکلا

این همایش در تاریخ ۳۰ آبان و پیرو مصوبه شورای اجرایی اسکودا در تهران برگزار شد. شاید مهمترین هدف از برقراری چنین نشستی را بتوان ایجاد وحدت رویه در رسیدگی به تخلفات پرتکرار از قبیل تمرکز فعالیت وکالتی در غیر محل اشتغال و همچنین رفع اختلافات عملی موجود در آیین دادرسی دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا دانست.

با توجه به پوشش خبری ناکافی، درباره مفاد مباحث صورت‌گرفته در این نشست یک‌روزه و مصوبات احتمالی آن درباره موضوعات طرح شده در دعوت‌نامه اطلاعات چندانی در دست نیست. در بیانیه پایانی همایش نیز صرفاً بر اهمیت دادرسی عادلانه، شفافیت بالای دادستانی انتظامی، عدم تحمل تخلفات صنفی و مشی پیشگیرانه تأکید شده است.

گفتنی است پیشتر کانون وکلای البرز اولین نشست تخصصی دادستان‌های انتظامی وکلا را  در سال ۹۴ برگزار کرده بود.

 

کانون بوشهر و مالیات بر درآمد وکلا

هم‌زمان با بالاگرفتن طرح اتهامات مالیاتی نسبت به وکلا، روابط‌عمومی کانون وکلای دادگستری بوشهر از مصوبه مردادماه هیأت مدیره این کانون راجع به عدم تعهد وکلای کانون متبوع خود بر پرداخت فوری مالیات، سهم کانون و صندوق حمایت خبر داد و اعلام کرد: «با فرض تنظیم قرارداد مالی وکیل با موکل تا زمانی که حق‌الوکاله در اختیار وکیل قرار نگرفته باشد، وکیل دادگستری تعهدی بر پرداخت نداشته و تخلف محسوب نمی‌گردد. این مصوبه به عنوان نظامات داخلی به دادسرای انتظامی کانون ابلاغ خواهد شد و بدون هیچ قیدی لازم‌الاجرا است.»

 

حضور فعال کانون آذربایجان‌غربی در نمایشگاه کتاب تبریز

کانون وکلای دادگستری آذربایجان‌غربی به منظور ارتقای فرهنگ مراجعه به وکیل در نمایشگاه کتاب تبریز که از ۲۹ مهر الی ۴ آبان دایر بود، غرفه‌ای را به خود اختصاص داده و در راستای این هدف پاسخگوی پرسش‌های مراجعین اعم از مردم و مسئولان بود. حضوری که می‌توان آن را گامی در جهت تأثیرگذاری و اعتمادسازی برای وکلا در عرصه افکار عمومی جامعه دانست.

 

تغییرات وظایف کارآموزی در کانون قزوین

هیأت‌مدیره جدید کانون وکلای دادگستری قزوین ‌هم‌راستا با سایر تصمیمات شایان توجه خود، تغییراتی را نیز در وظایف کارآموزان وکالت مصوب کرده است.

بر این اساس اولاً هر کارآموز سه وکیل‌سرپرست (هرکدام یک دوره شش‌ماهه) تعیین خواهد شد. همچنین کارآموزان به‌صورت ماهانه  موظف به شرکت در امتحاناتی علمی هستند که نتایج آن در نمره آزمون اختبار آنان مؤثر خواهد بود.

 

برگزاری دادگاه مجازی در کانون وکلای اصفهان

کمیسیون آموزش کانون وکلای اصفهان در ۱۱ آبان دادگاهی مجازی با موضوع قتل عمد و شروع به قتل ترتیب داد که با حضور گسترده علاقمندان روبرو شد. در اجرای این دادگاه نمایشی (با موضوع قتل یک کودک) برخی قضات و وکلای دادگستری نیز حضور داشتند. ماهنامه وکلا پیوند هنر و حقوق را که چندی است توسط برخی کانون‌های وکلا مشغول پیگیری است، به فال نیک گرفته و امیدوار است که این سنت حسنه توسط سایر کانون‌ها نیز پیگیری شود.

 

دومین دوره مسابقات سراسری فوتبال وکلای کشور

در این مسابقات که از تاریخ ۱۶ الی ۲۱ آبان در شهر شیراز برگزار شد، ۷ تیم از ۵ کانون وکلا شرکت داشتند که در نهایت تیم الف کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد با شکست تیم کانون مرکز موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. از قهرمانان این دوره در همایش سراسری اسکودا تجلیل گردید.

یک وکیل دادگستری؛ رئیس شورای شهر میاندوآب

بر اساس آنچه روابط عمومی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی اعلام کرده، داریوش عسگری وکیل دادگستری و عضو کانون وکلای آذربایجان غربی به ریاست شورای شهر شهرستان میاندوآب برگزیده شده است.

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

اخبار کانون‌ها

مجمع عمومی فوق‌العاده برای هم‌اندیشی در خصوص هجمه‌ها علیه نهاد وکالت

جلسه مجمع‌عمومی فوق‌العاده کانون وکلای فارس در تاریخ۱۱/۰۷/۱۳۹۸ با دستور جلسه «هم‌اندیشی در خصوص هجمه‌ها علیه نهاد وکالت» برگزار شد. موضوع اصلی این جلسه، برگزاری آزمون  جذب وکیل از سوی مرکز مشاوران قوه قضاییه بود. در این مراسم خلاصه‌ای از اقدامات این کانون از جمله نامه به رئیس قوه ‌قضاییه و دعوت و مذاکره با نمایندگان مجلس بیان شد و در آخر بیانیه پایانی این نشست قرائت شد که در آن تأکید شده ‌است که در صورت برگزاری آزمون مرکز مشاوران، برای حفظ خانه صنفی و برای پرهیز از انفعال، ضمن پایبند بودن به قانون، امکان برگزاری تحصن و تجمع وجود دارد.

درهمین‌حال کانون آذربایجان شرقی نیز از اعضای این کانون دعوت کرد تا روز ۱۸ مهر در نشستی تحت عنوان «مجمع هم‌اندیشی اعضای کانون پیرامون بررسی راهکارهای مقابله با هجمه‌های اخیر علیه کانون‌ها و نهاد وکالت» شرکت کنند.

انتشار آرای دادگاه انتظامی کانون وکلای دادگستری قزوین در سایت این کانون

هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین مصوبه‌ای را به تصویب رسانده که بر اساس آن تمامی آراء شعب دادگاه انتظامی کانون در سایت منتشر خواهد شد.

در گام نخست، تمامی آرای صادر شده در سال جاری در سایت کانون وکلای قزوین قرار گرفته است.

نامه مشترک رئیس کانون مرکز و رئیس اسکودا

عیسی امینی رئیس کانون مرکز و مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اسکودا طی نامه مورخ ۲۱/۰۷/۱۳۹۸ و پیرو نامه‌های قبلی از رئیس قوه قضاییه خواستند با توجه به اشکال بنیادین مجوز ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه مصوب ۱۳۷۹ و انقضای مدت اجرای آن و حذف ماده مذکور در برنامه بودجه بعدی و حذف ردیف بودجه آن و عدم تمدید صریح یا تنفیذ مجوز مربوطه در قوانین برنامه توسعه بعدی که اجرای آیین‌نامه اخیرالتصویب و فرآیند برگزاری آزمون مرکز مشاوران، تا زمان تعیین تکلیف موضوع در مجلس متوقف شود.

دعوت از وکلای کانون مرکز برای حضور در جلسه هیأت عمومی

براساس اگهی درج شده در روزنامه اطلاعات مورخ ۲۲/۰۷/۱۳۹۸، هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در جهت شفاف‌سازی امور وکالت و پاسخگویی به مطالبات وکلا، از وکلای عضو این کانون دعوت کرد تا در جلسه هیئت عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز که روز یکشنبه ۱۹/۰۸/۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در این کانون برگزار می‌گردد، شرکت کنند.

اخذ شناسه ملی کانون‌های وکلا

بر اساس اعلام روابط‌عمومی کانون وکلای دادگستری قزوین، با پیگیری‌های این کانون و کانون وکلای دادگستری اصفهان و با مساعدت رییس اسکودا به منظور رفع مشکل در اخذ شناسه ملی بدون نیاز به ثبت به‌عنوان مؤسسه برای نهادهایی که مستقیماً به موجب قانون ایجاد شده‌اند، سرانجام آیین‌نامه مربوط به این امر اصلاح و امکان اخذ شناسه ملی برای تمام نهادها و مؤسسات غیردولتی و سازمان‌های صنفی مانند کانون‌های وکلا، نظام‌های پزشکی و پرستاری و مهندسی و اتاق‌های بازرگانی فراهم شد.

قهرمانی تیم فوتبال کانون وکلای دادگستری اصفهان

اولین دوره مسابقات فوتبال حقوقدانان ایران که با شعار «حقوقدان ورزشکار؛ خدمتگزار بهتر» از ۱۹ تا ۲۲ مهرماه در اصفهان با حضور تیم‌های شرکت‌کننده از سراسر کشور متشکل از سردفتران و دفتریاران، وکلای دادگستری، پرسنل دادگستری و وکلای قوه قضاییه برگزار شده‌ بود با قهرمانی تیم کانون وکلای دادگستری اصفهان پایان یافت. گفتنی‌ست قهرمان این دوره به عنوان نماینده ایران به مسابقات فوتبال کانون حقوقدانان ۲۰۲۰ در کشور مراکش اعزام خواهد شد.

تصمیم کانون وکلای دادگستری البرز برای عضویت در    IBA

در جلسه چهل و سوم هیئت مدیره چهارم کانون وکلای دادگستری البرز مورخ ۰۷/۰۷/۱۳۹۸ گزارش اقدامات مقدماتی عضویت کانون البرز در IBA  توسط دکتر غفوری اصل به هیئت مدیره ارائه گردید و مقرر شد که مدارک لازم جهت ترجمه به زبان انگلیسی در اختیار ایشان قرار گرفته تا مراحل نهایی ثبت کانون در IBA انجام گیرد.

محکومیت تهاجم نیروهای نظامی ترکیه به روژاوا

در پی حمله نظامی ترکیه به مناطق کردنشین سوریه، کانون‌های وکلای دادگستری ایلام، کرمانشاه، همدان و کانون مرکز در بیانیه‌هایی این اقدام را محکوم کردند. در بخشی از بیانیه کانون وکلای دادگستری ایلام ضمن یادآوری مقاومت کوبانی و فداکاری مردمش در مقابل هجوم همه‌جانبه داعش و متحدانش، آمده‌است: اکنون بر همگان روشن شده که دشمن روژآوا، نه تنها داعش و جیش‌الفتح یا النصره، بلکه تمام قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای هستند که راهی جز سدکردن دموکراسی مردمی و غارت ثروت آنان نمی‌شناسند؛ و در پایان از سازمان ملل متحد خواسته‌شده تا در مقابل این تجاوز سکوت نکند و مانع قتل عام و آوارگی مردم کردستان سوریه شود.

راه‌‌اندازی بخش اتوماسیون اداری در کانون مرکزی (اراک)

با توجه به ایجاد بخش اتوماسیون اداری در سایت کانون وکلای دادگستری مرکزی (اراک) اعضای این کانون برای نخستین‌بار قادر خواهند بود تمدید پروانه خود را به‌صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام دهند. امکان خرید الکترونیک اوراق وکالتنامه و دریافت آن از طریق پست نیز یکی دیگر از خدمات ارائه‌شده از سوی کانون وکلای دادگستری مرکزی است.

مکاتبات وکلا با این کانون به‌شیوه الکترونیک انجام می‌شود و هدف بعدی، حذف تمامی مکاتبات کاغذی و ارتباط الکترونیک با سایر کانون‌های وکلا، دادگستری و نهادهای مرتبط با دولت خواهد بود.

 

 

 

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

اخبار کانون‌های وکلای دادگستری

برگزاری اولین نشست بازرسان کانون های وکلای دادگستری

این نشست که با همت کانون وکلای البرز در تاریخ ۷ شهریور برگزار گردید، برای اولین بار بازرسان کانون‌های وکلا را گرد هم جمع آورد تا زمینه ایجاد یک شیوه‌نامه سراسری و متحد‌الشکل در زمینه بازرسی مهیّا گردد. برآیند این نشست ایجاد کارگروهی ۱۳ نفره از وکلای دادگستری برای تهیه پیش‌نویس این شیوه‌نامه بود. دومین نشست بازرسان کانون‌ها در شهر اراک و با میزبانی کانون وکلای مرکزی برگزار خواهد گردید.

برگزاری انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای «همدان»

طبق اعلام رسمی کانون وکلای همدان در روزنامه رسالت، هشتمین دوره انتخابات هیأت مدیره این کانون در تاریخ ۱۴ شهریور برگزار گردید. به نقل از سایت اتحادیه کانون‌های وکلا، نتیجه این انتخابات به شرح زیر(بر اساس بیشرین تعداد کسب آراء) اعلام گردیده است:

۱-محمد عزیزی ۲- سعید آینه وند ۳- مهدی رحیمی ۴- مهدی آقائیان ۵ – رسول احمدی‌فر ۶ – غلام‌رضا شفیع‌یاری ۷- علی محبی ۸ – سید کاظم احمدی نژاد

راه اندازی سامانه تردد وکلا در مراجع قضایی استان «همدان»

بنا بر اطلاع‌رسانی روابط عمومی کانون وکلای همدان، بر اساس توافق صورت گرفته بین دادگستری استان همدان و کانون وکلای مذکور، وکلا با استفاده از کارت تردد، اجازه حمل گوشی همراه و استفاده از آن را دارند. اگرچه متن این توافق‌نامه بسیار کوتاه و در حد دو سه مقرره می‌باشد، لیکن می‌توان این توافق را به مثابه قدم مثبتی جهت حفظ احترام و حقوق اولیه وکلای دادگستری برشمرد

انتشار پیش‌نویس آیین‌نامه داخلی کانون وکلای «خوزستان»

کانون وکلای خوزستان در تصمیمی شفافیت‌زا اقدام به تهیه و انتشار پیش‌نویس آیین‌نامه‌ای کرده است که در آن تکالیف هیأت مدیره و بخش‌های مختلف کانون مربوطه تشریح گردیده است. اگر چه این پیش‌نویس خبر از شفافیت عملکرد اجزای مختلف کانون ( مانند امکان برگزاری علنی جلسات هیأت مدیره) را می‌دهد، لیکن به نظر‌ می‌آید فاقد برخی از معیار‌ و ملاک‌های نوین مذکور در قانون « انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات » و آیین‌نامه و شیوه‌نامه مربوط به آن باشد. در هر صورت متن منتشر شده قالب پیش‌نویس داشته و از صاحب نظران دعوت به عمل آمده تا نظرات اصلاحی خود را به این کانون اعلام نمایند.

عدم پذیرش کارآموز مهمان در «اصفهان»

بر اساس متن منتشر شده از مصوبات پنجاه و یکمین جلسه هیات مدیره کانون وکلای اصفهان، این کانون در سال جاری داوطلبان کارآموزی وکالت را که از خارج از حوزه کانون وکلای اصفهان در آزمون وکالت شرکت می‌کنند، نخواهد پذیرفت. این کانون دلیل چنین تصمیمی را محدودیت فضا و امکانات در کانون وکلای دادگستری اصفهان بیان نموده است.

«وکیل نماینده» در شهرستان‌های کانون وکلای گیلان

کانون وکلای استان گیلان نام برخی از وکلای متبوع خود را به عنوان نمایندگان این کانون در خارج از شهرستان رشت منتشر نموده است. این کانون هدف از این اقدام را حمایت از حقوق صنفی وکلا در مراجع گوناگون، حمایت از حقوق کانون وکلای دادگستری گیلان و نظارت بر رفتار حرفه‌ای اعلام نموده است. اگرچه این اقدام گام مثبتی در جهت حفظ ارتباط وکلای خارج از مرکز با کانون متبوع خود می‌‌باشد لیکن در این اطلاعیه توضیح دقیقی درباره حدود وظایف و اختیارات این نمایندگان داده نشده است.

جواز شرکت مجدد کارآموزان در آزمون وکالت ۹۸؛ فقط برای ۷ کانون

با تصویب هیأت مدیره هفت کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی، اصفهان، زنجان، قزوین، کرمان، همدان و مرکز، کارآموزان این کانون‌ها اجازه شرکت مجدد در آزمون امسال را دارند. بر این اساس کارآموزان این مراکز منحصراً اجازه شرکت در آزمون مربوطه آن هم در حوزه متبوع خود را دارند.

عدم پذیرش درخواست انتقال وکیل و کارآموز مهمان از سوی کانون وکلای مازندران

بر اساس نامه‌ای که علی اکبر اربابی، رئیس کانون وکلای مازندران به برخی از کانون‌های وکلای دیگر ارسال نموده است، تا اطلاع ثانوی این کانون «از پذیرش درخواست انتقال وکلای محترم عضو دیگر کانون‌ها و نیز پذیرش کارآموزان محترم وکالت برای طی دوره کارآموزی به صورت مهمان معذور است.»

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

حقدادی: کلینیک‌های مشاوره عملکرد مناسبی داشته‌اند

غلامحسین حقدادی معاون اجتماعی بهزیستی خراسان‌ رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با وضعیت مطالبه نفقه در مشهد گفت: از آن‌جایی که طرح مشاوره برای نفقه و تمکین تنها به مدت یک سال است که در مشهد و برخی از شهرهای استان اجرایی شده، نمی‌توان آماری از میزان نفقه و افزایش یا کاهش آن نسبت‌به گذشته ارائه داد.

وی افزود: در طول یک سال گذشته حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز مشاوره برای درخواست نفقه و تمکین مراجعه کردند که از مجموع این مراجعات ۵۵ درصد دعاوی مربوط به نفقه و ۴۵ درصد برای تمکین مراجعه و مشاوره دریافت کردند. گفتنی است با ارائه مشاوره حدود یک سوم این افراد از چرخه دادخواست خارج شدند. بنابراین کلینیک‌های مشاوره، عملکرد مناسبی داشته نتایج خوبی به‌دست آورده است.

وی همچنین گفت: براساس عملکرد مناسب این مشاوره‌ها، سازمان بهزیستی و دادگستری استان تصمیم گرفتند تا این طرح را به شهرهای بزرگ استان چون نیشابور، تربت‌حیدریه، قوچان، کاشمر، سبزوار و تربت‌جام تسری بخشند و در پنج شهر راه‌اندازی شده و نتایج خوبی به‌دست آورده است. /ایسنا

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

مرتضوی: هدف دستگاه قضایی؛ ارتقای امنیت اقتصادی است

سید امیر مرتضوی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی در بازدید از شهرک صنعتی فریمان که با حضور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و رئیس دادگستری و دادستان فریمان برگزار شد گفت: هدف دستگاه قضایی در تعامل با صنعت؛ ارتقاء امنیت اقتصادی است و با حمایت‌هایی که از طرف دادگستری استان و آسیب شناسی‌هایی که در نشست‌هایی که با دستگاه‌های خدمات رسان مانند دارایی، تأمین اجتماعی و بانک‌ها انجام شده، بیش از ۴۰ مشکل واحد‌های صنعتی را احصا کردیم و حدود ۱۵ بخشنامه و دستور عمل‌های مختلفی در این زمینه برای تسهیل کار آن‌ها صادر شده است و از ابتدای امسال در این زمینه بیش از ۱۵۲ واحد تولیدی بدون تشکیل پرونده رفع رجوع شده و به چرخه تولید بازگشتند./میزان

دسته‌ها
اخبار کانون‌ها

رئیس کل دادگستری خراسان‌رضوی: کاهش ۱۰ درصدی زمان رسیدگی به پرونده‌ها

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی که در جلسه ویدئو کنفرانس مسئولان ستادی، دادستان‌ها و رؤسای حوزه‌های قضایی استان گفت: تلاش بی سابقه‌ای در زمینه کنترل ورودی پرونده‌ها به مجموعه قضایی و همچنین کاهش موجودی پرونده‌ها و نیز منطقی کردن زمان رسیدگی به پرونده‌ها به انجام رسیده و براین اساس شاهد کاهش ۱۰ درصدی زمان رسیدگی به پرونده‌ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ هستیم.

حجت الاسلام مظفری همچنین با اشاره به دستورالعمل رئیس قوه قضائیه در مورد منع حبس محکومان پرداخت مهریه افزود: پس از صدور این بخشنامه و اعلام مواضع مراجع عظام؛ حتی یک نفر نیز نباید به این دلیل در زندان وجود داشته باشد. /میزان

غلامعلی صادقی دادستان مرکز استان خراسان رضوی: راهکار برون رفت از آلودگی هوا ، اجرای کامل قانون هوای پاک است